Formacionet zyrtare: Messi nga minuta e parë kundër Sevillas

Futboll 06 Tetor 2019 20:19

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës dhe Sevillës.

Lionel Messi është sërish titullar për Barçën, pasi shkëlqeu kundër Interit në Champions League dhe tregoi se dëmtimi i takon të kaluarës.

Ai do të tentojë të lë gjurmë edhe në takimin e sotëm, sidomos pas dështimit të Atletico Madrid, për t’iu afruar Real Madridit në renditje.

Aktualisht, Reali prin në La Liga me 18 pikë, pesë më shumë se Barça 13 pikë.

Barcelona:

Sevilla:

-->