Formacionet zyrtare: Milan – Benfica

Futboll 28 Korrik 2019 20:35

Milani do të përballet me Benfican në tokën amerikane për ndeshjen e dytë të International Champions Cup, pas humbjes 1-0 ndaj Bayern Munich.

Trajneri Marco Giampaolo mund të gëzohet pasi ka arritur të rikuperojë tre futbollistë në krahasim me sfidën ndaj kampionëve të Gjermanisë.

Bëhet fjalë për Musaçhion, Romagnolin dhe Rodriguez. Eksperimenti ka të bëjë me Borinin si mesfushor, ndërsa në sulm konfirmohet dyshja Piatek-Castillejo, me Suson fantazist dhe Calhanoglu dhe Biglia në mesfushë.

Ndeshja luhet me fillim nga ora 21:05.

MILAN (4312):

BENFICA: (442) Odysseas, Nuno Tavares, Ruben Dias, Ferro, Grimaldo, Pizzi, Gabriel, Florentino, Taarabt, Rafa, Seferovic

-->