Formacionet zyrtare: Napoli – Sampdoria, starton Rrahmani

Futboll 09 Janar 2022 15:54

Napoli luan në shtëpi kundër Sampdoria, në kuadër të javës së 21’të të Serie A.

Startues për Napolin është mbrojtës ‘Dardan’, Amir Rrahmani.

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Napoli – Sampdoria.

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Ghoulam; Demme, Lobotka; Elmas, Mertens, Insigne; Petagna.

Sampdoria: Audero; Dragusin, Ferrari, Chabot, Augello; Ciervo, Ekdal, Askildsen, Thorsby; Quagliarella, Gabbiadini. 

Ndeshja mes Napoli dhe Sampdoria luhet me fillim nga ora 16:30.

-->