Formacionet zyrtare: Poloni – Sllovaki

Futboll 14 Qershor 2021 17:00

Kombëtarja e Polonisë dhe Kombëtarja e Sllovakisë do zhvillojnë ndeshjen e radhës në “Euro 2020”, shkruan Insporti.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin ‘Gazprom Arena’ në Shën Petersburg.

Formacionet tashmë janë bërë zyrtare:

Formacioni startues i Polonisë: Szczęsny, Bednarek, Linetty, Lewandowski, Krychowaik, Rybus, Klich, Glik, Bereszynski, Jozwiak.

Formacioni startues i Sllovakisë: Dubravka, Pelarik, Satka, Duda, Skriniar, Hubocan, Hamsik, Haraslin, Kucka, Mak, Hromada. 

-->