Formacionet zyrtare: Real Madrid – Athletic Bilbao

Futboll 22 Dhjetor 2019 20:07

Ka mbetur me pak se një orë para se të fillojë ndeshja mes Real Madridit dhe Athletic Bilbao në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

“Los Blancos” kërkojnë fitore me dëshirën për të përfunduar stinorin vjeshtor me pikë të barabarta me Barcelonën.

Ndërsa mysafirët gjithashtu dëshirojnë fitoren me shpresën për të hyrë në top gjashtë.

Formacionet zyrtare:

Real (4-3-3): Coutois, Carvajal, Militao, Ramos, Mendy, Kroos, Valverde, Modric, Vinicius, Rodrygo, Benzema.

Athletic Bilbao (4-2-3-1): Simon, Yeray, Nunez, Martinez, Yuri, Dani Garcia, Vesga, Lekue, Raul Garcia, Williams, Kodro.

Kujtojmë që ndeshja do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu” dhe fillon në ora 21:00.

-->