Formacionet zyrtare: Real Madrid – Osasuna, Hazardi në bankën rezervë

Futboll 25 Shtator 2019 20:44

Real Madridi dhe Osasuna kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e mërkurë).

Dy skuadrat spanjolle kanë zbuluar njëmbëdhetshen startuese për takimin në stadiumin Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga.

‘Los Blancos’ janë të pamposhtur deri tani, por fitorja 1:0 kundër Sevillas në xhiron e fundit ishte ndeshja e parë në të cilën ata kanë mbajtur portën e paprekur.

Sidoqoftë, Osasuna është e pamposhtur po ashtu këtë edicion në kampionatin spanjoll por brenda pesë ndeshjeve ka arritur të sigurojë vetëm shtatë pikë.

Takimi mes dy skuadrave fillon në ora 21:00.

Real Madrid:

Osasuna: Ruben, Navas, Roncaglia, Lillo, Estupinan, Cardona, Merida, Garcia, Brandon, Moncayola, Ibanez

-->