Formacionet zyrtare: Reali me disa mungesa ndaj Valencias

Futboll 15 Dhjetor 2019 19:56

Valencia dhe Real Madridi do të takohen në kuadër të javës së 17-të në La Liga.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshje që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘Estadio de Mestalla’.

Valencia në këtë takim nuk mund të llogaris në lojtarët si, Kevin Gameiro dhe Cristiano Piccini, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Zinedine Zidane do të jetë pa Marco Asension , Eden Hazardin, Marcelon, Ferland Memdyn (karton i kuq) e James Rodriguezin, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Valencias: Jaume; Wass, Garay, Paulista, Gayà; Carlos Soler, Coquelin, Parejo, Jaume Costa, Ferrán Torres; Rodrigo

Formacioni startues i Real Madridit:
Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Valverde, Isco, Rodrygo

-->