Formacionet zyrtare: Tottenham – Ajax

Futboll 30 Prill 2019 20:07

Tottenham Hotspur është nikoqir i Ajaxit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Spursat arritën deri në këtë fazë të garës më të madhe evropiane për klube duke eliminuar Manchester Cityn, ndërsa skuadra holandeze në çerekfinale e eliminoi Juventusin.

Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Erik ten Hag i kanë gati formacionet e tyre për këtë takim.

Tottenham: Lloris (C), Trippier, Sanchez, Alderweireld, Vertonghen, Wanyama, Rose, Eriksen, Dele, Lucas, Llorente.

Ajax: Onana, Veltman, De Ligt, Van de Beek, Neres, Tadic, Blind, Schone, de Jong, Ziyech, Tagliafico.

-->