Formacionet zyrtare: Uells – Belgjikë

Futboll 16 Nëntor 2021 19:32

Uellsi do të përballet me Belgjikën sonte në ndeshjen që nis nga ora 20:45, shkruan Insporti.

Belgjika tashmë ka siguruar kualifikimin pasi ka 19 pikë në vendin e parë, ndërsa Uellsi është e dyta me 14 pikë.

Uellsi me një barazim në këtë takim do të siguronte edhe matematikisht vendin e dytë dhe fazen e “Play Off”.

Formacionet:

Uellsi: Mepham, Rodon, B. Davies ; C. Roberts, Allen, Morrell, Ramsey, N. Williams; James, Moore

Belgjikë: Casteels, Theate, Boyata, Castagne, Hazard, De Bruyne, Witsel, Meunier. Origi, Vanaken, De Keteleare /Lajmi.net/

-->