Formacionet zyrtare: Ulpiana-Malisheva, ky është vendimi për Xhevdet Shabanin

Futboll 19 Shkurt 2022 12:19

Ulpiana dhe Malisheva do të luajnë në kuadër të xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi“ me fillim nga ora 13:00.

Malisheva e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme stinorin pranveror, duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 2-1, teksa këtë formë të mirë do të synojë që ta vazhdojë edhe ndaj skuadrës së Ulpianës.

Ulpiana nuk din për fitore në pesë ndeshjet e fundit, me tri humbje dhe dy barazime. Klubi nga Lipjani do të synojë që të nxjerrë një rezultat pozitiv ndaj Malishevës, në mënyrë që të largohet edhe nga zona e rrezikshme.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Pas pak…..

-->