Formacionet zyrtare Venezia – Roma, ja vendimi për Kumbullën

Futboll 07 Nëntor 2021 11:51

Roma do të hapë duelin e ditës së sotme në kuadër të xhiros së 12-të në Serie A.

Roma e cila vie pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit, pozicionohet në pozitën e pestë momentalisht me 19 pikë të mbledhura pas 12 xhirove të para dhe sot do të kërkojë këndelljen për të mbajtur hapin me skuadrat sipër tabelës.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, teksa Mourinho ka inkuadruar nga fillimi mbrojtësin e Kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbullën.

Venezia (4-3-3): Romero; Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni, Haps; Crnigoj, Ampadu, Busio; Kiyine, Forte, Okereke.

Roma (3-4-1-2): Rui Patricio; Mancini, Kumbulla, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Veretout, El Shaarawy; Pellegrini; Abraham, Shomurodov.

-->