Formacionet zyrtare: Watford – Man City

Futboll 04 Dhjetor 2021 17:42

Manchester City do t’i shkojë si mysafir skuadrës së Watfordit, në duelin e xhiros së 15-të në Premier Ligë.

Man City janë në një ecuri prej katër fitoreve radhazi në Premierligë, që nga humbja e pësuar në Etihad 2-0 ndaj Crystal Palaces më 30 tetor.

Ndërkohë, Watfordi pas fitores së madhe ndaj Manchester United 4-1, kanë pësuar dy disfata në dy ndeshjet e fundit.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Watford XI: 

Man City XI: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gundogan (C), Bernardo, Sterling, Foden, Grealish.

“Citizens” ndodhen në kuotën e 32 pikëve dhe me një triumf potenical sonte ata mund të rrëmbejnë pozitën e parë në tabelë

-->