Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Futboll 08 Prill 2021 18:32

Tifozët kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës në faqen zyrtare të Ligës së Kampionëve.

Gjatë të martës dhe mërkurës janë zhvilluar ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Të martën u zhvilluan dy lojë, ku Real Madridi triumfoi në shtëpi ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1, ndërsa Manchester City mposhti 2-1 Borussia Dortmundin.

Të mërkurën u zhvilluan edhe dy ndeshje tjera, ku Paris Saint-Germain mposhti Bayern Munichun në udhëtim 3-2, ndërsa Chelsea triumfoi te Porto 0-2.

Pas këtyre katër ndeshjeve, shum fansa votuan për formacionin më të mire të javës.

Nga votat e tifozëve, Chelsea është ekipi me më së shumti përfaqësues, pasi ka katër lojtarë, ndërsa pasohet nga City me tre dhe PSG e Bayerni nga dy.

Formacioni i javës:

-->