Formacioni më i mirë i javës në La Liga (FOTO)

Futboll 28 Shkurt 2018 07:28

La Liga ka publikuar formacionin më të mirë pas zhvillimit të javës së 25’.

Barcelona ka tre lojtarë, Messi, Suarez dhe Coutinho, më së shumti në formacioni e javës së 25’ të La Ligas spanjolle.

Atletico Madrid dhe Leganes kanë nga dy lojtarë, ndërsa nga një tjetër kanë Villareal, Bilbao, Real Madrid dhe Celta Vigo.

Lojtari më i mirë është përzgjedhur Antonie Griezmann, që shënoi tre gola në fitoren 2:5 ndaj Sevillas.

-->