Francë – Zvicër në vazhdime, Xhaka me superasist

Futboll 28 Qershor 2021 22:54

Zvicra po vazhdon ta befasojë kampionin e botës, Francën, shkruan Insporti.

Kombëtarja zvicerane ka shënuar golin e tretë dhe të barazimit në përballjen me francezët, për ta çuar me këtë rezultat takimin në vazhdime.

Autor i golit të barazimit për helvetikët është, Mario Gavranovic, i cili u shërbye në mënyrë mjeshtërore nga Granit Xhaka.

GOLI:

-->