Frankfurt – Chelsea, ky është futbollisti i ndeshjes

Futboll 02 Maj 2019 23:37

Eintracht Frankfurti dhe Chelsea kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Golit të Luka Jovic, iu kundërpërgjigj Pedro, që në pjesën e parë, pasi pjesa e dytë nuk solli gola.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshje doli të jetë Ruben Loftus-Cheek që është notuar 8.4.

Te Frankfurti, Jovic dhe Kevin Trapp janë notuar me 7.6.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave në ‘Stamford Bridge’./Insporti