Frankfurt e befason Bayernin, e mposht në “Allianz Arena”

Futboll 03 Tetor 2021 20:10

Mysafirët ia dolën të fitojnë me rezultat 1 – 2.

Leon Goretzka kaloi Bayernin në epërsi pas një asistimi nga Lewandowski (29′).

Pas tre minutave, Frankfurt barazoi shifrat përmes Hintregger (32′).

Ndeshja tutje ishte e baraspeshuar, me Bayernin që posedonte topin.

Sidoqoftë, ishte Frankfurt që shënoi dhe arkëtoi pikët e plota.

Golin e fitores e realizoi Kostic (83′).

Me këtë humbje, Bayern mban kreun me  pikë, derisa Frankfurt ngritët në pozitën e 13-të me tetë sosh.

-->