FRENCH OPEN – Serena Williams eliminohet nga 21 vjeçarja

Tenis 06 Qershor 2021 22:01

Serena Williams është jashtë garës “French Open” pas humbjes befasuese 6:3 dhe 7:5 nga 21-vjeçarja Elena Rybakina.

Në një ndeshje tejet të vështirë, 23-herë fituesja e Grand Slameve u eliminua nga kazakistania.

Pas kësaj humbjeje, amerikania Williams do ta kërkojë ta barazojë rekordin e Margaret Courtit me 24 Grand Slame të fituara, në garën e Wimbledonit më 28 qershor.

-->