Fulham bie nga Premiera League

Futboll 02 Prill 2019 23:38

Fulham është skuadra e radhës që në sezonin tjetër do të garojë në Championship.

Pas Huddersfield, nga Premierliga këtë sezon do të largohet edhe skuadra e Fulhamit.

Humbja 4:1 nga Watford në udhëtim, edhe matematikisht ka larguar nga Premierliga Fulhamin, shkruan

Pas 33 ndeshjeve, Fulham ka arritur të mbledh vetëm 17 pikë, dhe me pesë ndeshjet e mbetura, nuk do ta arrijë vendin e 17 që me 33 pikë mbahet nga Burnley.

-->