Mbyllet takimi Drenica – Ballkani, ja rezultati përfundimtar

Futboll 26 Nëntor 2020 12:35

Java e 14-të në Superligën e Kosovës në futboll, mbyllet me takimin mes Drenicës dhe Ballkanit, shkruan Insporti.

Drenica është nikoqire e liderit të tabelës, Ballkanit, në ndeshjen e fundit të kësaj xhiroje.

Drenica renditet në pozitën e pestë me 18 pikë të mbledhura, kurse Ballkani kryeson ligën me 29 pikë të grumbulluara.

Një fitore eventuale e skuadrës së Ismet Munishit, do ta rriste diferencën me Dritën, e cila mban vendin e dytë në pesë pikë.

DRENICA 1–2 BALLLKANI

Përfundon takimi, Ballkani arkëton pikët e plota në Skenderaj.

Drenica ka shënuar përmes Azem Bejtës kur kanë mbetur edhe tre minuta deri në fund.

Mirlind Daku ka shënuar golin e dytë të skuadrës së tij në minutën e 30-të të takimit. Daku shënoi nga largësia me një projektil që goditi shtyllën e sipërme.Ermal Krasniqi ka kaluar Ballkanin në epërsi në minutën e tretë të takimit.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Dushi, Zeqaj, Elshani, Dumani, Bejta, Lushtaku, Mustafa, Miftaraj, Murati, Kerim.

Ballkani: Ruxhi, Thaqi, Potoku, Berisha, Prekazi, Gashi, Gripshi, Kuc, Korenica, Krasniqi, Daku

-->