Fury flet hapur: Ky boksier e ka grushtin më të fuqishëm

Boks 14 Shkurt 2020 11:39

Tyson Fury nuk është pajtuar me mendimet e shumë personave që kanë deklaruar se Deontay Wilder është një boksier me goditje të fort.

Fury thotë se goditjen më të fort ka qenë kampioni disa vjeçar i peshave të rënda, Wladimir Klitschko.

 “Wilder nuk mund të konsiderohet si boksieri me grushtin më të rëndë në histori, pasi në duelin e parë ai nuk arriti të më mposht me nokaut. Mendoj se ai nuk ka grusht të rëndë sa Wladimir Klitschko, që për mua grushton më rëndë, dhe ka zhvilluar më shumë duele”.

-->