Fury pranon se Deontay Wilder mund ta kishte vrarë në raundin e fundit

Boks 23 Gusht 2019 08:50

Tyson Fury insiston se Deontay Wilder mund ta kishte vrarë atë gjatë raundit të fundit të ndeshjes së tyre të peshave të rënda në dhjetor.

Por King King Gypsy pohon se ai ‘nuk ndjeu dhimbje’.

Kampioni në peshë të rëndë WBC tregoi pse ai është ndoshta luftëtari më i rrezikshëm në botë.

Sidoqoftë, Fury është i bindur se nuk ndjeu asgjë.

Ai i tha SiriusXM: “Nuk u lëndua aspak. Nuk kam ndjerë dhimbje prandaj ndoshta jo (pa vetëdije).

“Unë mendoj se kur ju goditeni në zona të caktuara në kokë, ju humbni koordinimin tuaj, ju humbni gjithçka. Thjesht shkon për një sekondë apo më shumë”.

” Ky ishte lloji i grushtit që ndonjëherë njerëzit nuk mund ta durojnë. Sidomos duke më goditur me një të djathtë dhe ndërsa unë po bija ai më goditi edhe me goditje të majtë”.

31-vjeçari është vendosur të marrë Otto Wallin në 14 Shtator në Las Vegas, por tha se ndeshja e parashikuar me padurim me Wilder WILL do të ndodhë në vitin 2020.

-->