Fury-Wilder: Ja kur zhvillohet rimeçi i shumëpritur

Boks 23 Mars 2019 16:50

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të ndeshen në shkurt të vitit 2020, në rimeçin e shumëpritur, sipas promoterit Bob Arum.

Arum ka mohuar mundësinë që meçi të zhvillohet në vitin 2019, por insiston se Fury është i gatshëm të ndeshet me Wilderin në shkurtin e ardhshëm, transmeton Insporti.

“Shpresojmë që vitin e ardhshëm në shkurt ai do të ndeshet me Wilderin,” tha ai.

Fury, para këtij meçi, pritet të ndeshet me gjermanin e peshave të rënda, Tom Schwarz.

24-vjeçari, Schwarz ka një bilanc impresiv 24-0, derisa shumicën e meçeve i ka zhvilluar në Gjermani. /Insporti.com/

-->