Futbollisti i Borussia Dortmundit ‘fiksohet’ pas këngëtares kosovare

Futboll 08 Janar 2019 10:02

Tayna në fillim të vitit të kaluar ishte një emër jo shumë i njohur për publikun. Por, këngët që solli me kalimin e kohës dhe koncertet e njëpasnjëshme, bënë që këngëtarja të konsiderohet si sensacion i vitit.

Madje, reperja shqiptare tashmë ka nisur të dëgjohet edhe në komunitetin e huaj, gjegjësisht prej sportistëve.

Një prej tyre është edhe futbollisti i skuadrës gjermane të Borussia Dortmundit, Mahmoud Dahoud, i cili duket se është ithtar i prizrenases.

Lojtari ka publikuar një video të pushimeve në llogarinë personale në Instagram teksa në prapavijë dëgjohet kënga “Pow Pow”.

Videoja e kësaj të fundit tashmë është shikuar mbi 6.5 milionë herë në YouTube.