Futbollisti i Man Utd rezulton pozitiv me COVID-19

Futboll 20 Nëntor 2021 23:20

Mason Greenwood u përjashtua nga përballja e Manchester United në Watford të shtunën pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer konfirmoi testimin pozitiv të 20-vjeçarit pasi e la sulmuesin anglez jashtë skuadrës së tij në Vicarage Road.

“Mason ka marrë COVID për fat të keq,” tha Solskjaer. “Ai ka rezultuar pozitiv, kështu që ne do të presim që ai të kthehet.”

Greenwood duket se do të humbasë gjithashtu udhëtimin e United në Ligën e Kampionëve në Villarreal të martën dhe vizitën e së dielës së ardhshme te liderët e Premier League, Chelsea.

Në mungesë të Greenwood, sulmuesit e tjerë anglezë, Marcus Rashford dhe Jadon Sancho u emëruan në 11-shen startuese të Solskjaer në humbjen 4-1.

Greenwood shijoi një fillim të fortë në sezonin 2021-22, duke shënuar në secilën nga tre ndeshjet e para të United në Premier League, por ka gjetur rrjetën vetëm një herë në shtatë paraqitje që atëherë. 

-->