Futbollisti i Trepçës ’89 pëson lëndim të rëndë, dërgohet me urgjencë në spital

Futboll 18 Tetor 2020 14:33

Futbollisti i Trepçës ’89, Albert Kaqiku është lënduar gjatë një dueli me një futbollist të Feronikelit. Kaqiku ka pësuar lëndim në hundë, për të cilin është dërguar në spitan me ambulancë, raporton Insporti.com.

Kaqiku e pësoi lëndimin në minutën e tetë ndeshjes.

Në vend të tij trajneri Shpëtim Idrizi e inkuadroi Rilind Nimani.

‘89shi është nikoqir i Feronikelit dhe rezultati i pjesës së parë është baras pa gola.

Në këtë ndeshje debuton trajneri Klodian Duro në bankinën e “Niklit”, pasi mori detyrën e trajnerit pas largimit të Afrim Tovërlani. /Insporti.com/

-->