Fytyra e boksierit dukej e tmerrshme, por nuk pranoi të dorëzonte luftën

Boks 29 Nëntor 2020 11:42

Badu Jack u ça në kokë gjatë një lufte me Marcus Brown në kategorinë e peshave të mesme, transmeton Insporti.

Boksieri suedez në raundin e shtatë pësoi çarje në kokë për shkak të së cilës humbi një sasi të madhe gjaku.

Pavarësisht dëmtimit, Jack u lejua të vazhdojë dhe të përfundojë ndeshjen. 

Përfundimisht ai e humbi ndeshjen dhe menjëherë shkoi në spital për trajtim mjekësor. /Insporti/

-->