Gabim teknik në postin e PSG, e gjithë bota po tallet pasi një përdorues i TikTokut riemëroi muzikën e tij – asnjë reagim nga klubi

Futboll 18 Dhjetor 2021 18:03

Njerëzit janë të gabueshëm dhe ato ndodhin në disa momente kur nuk priten dhe ideja është që të bëhet diçka kreative, por edhe nga një më e thjeshta.

Një gabim i thjesht ka ndodhë në një postim të Paris Saint-Germain në TikTok dhe duket se ata që e menaxhojnë faqen nuk e kanë vënë re ende.

Derisa kanë postuar një video të Lionel Messit duke u futur në ‘Etihad Stadium’ të Manchester Cityt, kanë vënë një muzikë, por që e gjitha ka eskaluar shumë shpejt në rrjetin social.

@psg

➡️ The only words you need to hear this morning: 𝐈𝐓’𝐒 𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘❗️🏆 @championsleague #LeoMessi

♬ RONALDO IS BETTER THAN MESSI – Justin Bill

Ajo muzikë e marrë nga PSG prej Justin Bill kishte një mbishkrim tjetër, por që ky i fundit bëri pak shaka me klubin francez, duke e titulluar muzikën më pas: “Ronaldo është më i mirë se Messi”.

Përdoruesi i TikTok-ut ka postuar se si vendosi të bënte shaka me PSG-në, pasi që disa ndjekës të tij i kishin shkruar se personat që menaxhojnë faqen e skuadrës në TikTok kishin përdorur muzikën e tij.

Andaj, Justin Bill ka edituar emrin e muzikës, duke shkruar se ylli portugez është më i mirë se sa ai argjentinas. Se si e ka bërë këtë ai e ka treguar me një video, e cila është shikuar mbi tre milionë herë për dy ditë.

-->