Gabimi i Varane bëhet viral

Futboll 07 Gusht 2020 22:08

Pjesa e parë mes Manchester Cityt dhe Real Madridit është mbyllur baras, 1:1.

RaheemSterling shënoi për vendësit pas një gabimi të rëndë nga mbrojtësi francez, Raphael Varane.

Varane në zonën e mbrojtjes nga presioni i sulmuesit Gabriel Jesus humbet topin duke ia falur golin e parë Cityt.

Ndërkohë, Benzema barazoi me një gol të bukur me kokë në minutën e 28.

Rezultati i përgjithshëm është 3:2 në të mirë të anglezëve. /Insporti.com/

-->