Gavi bëhet futbollisti më i ri që luan në “El Clasico”

Futboll 24 Tetor 2021 17:26

Barcelona dhe Real Madrid po përballen në xhiron e 10-të të La Ligas, takim ky që njëherish përbën derbin më të madh të futbollit, shkruan Insporti.

Sidoqoftë, talenti i Barcelonës, Gavi ka vendosur një rekord që do ta mbajë në histori.

Gavi është bërë lojtari më i ri që nis në “El Clasico” në shekullin e 21-të duke qenë vetëm 17 vjeç dhe 80 ditë.

Ndryshe, Real Madridi po triumfon me rezultat 0-1 me golin e Alabas, i cili poashtu është debutues në “El Clasico”.

-->