Gazetarja e njohur e sportit dhe e fejuara e Cristiano Ronaldos, prezantuese në Sanremo

Futboll 14 Janar 2020 22:33

Festivali i këngës italiane në Sanremo, këtë vit do të prezantohet nga një figurë tepër e njohur e televizionit në Apenine, Amadeo Sebastiani, i njohur shkurt si Amadeus.

Përgjatë netëve të festivalit ai do të shoqërohet nga disa prezantuese (me rotacion), ndër të cilat nga bota e futbollit mund të veçohen gazetarja e njohur sportive italiane, Diletta Leotta, dhe e fejuara e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez.

Image

 

Një lajm sensacional për shqiptarët është edhe prania e Alketa Vejsiut, prezantueses së Festivalit të fundit në Radio Televizionin Shqiptar, transmeton SS.

-->