Gerhard Progni përsëri shënon gol – Gjilani barazon rezultatin ndaj Malishevës, përfundon pjesa e parë

Futboll 04 Dhjetor 2021 14:02

Është mbyllur pjesa e parë e takimit Gjilani – Malisheva, e vlefshme për xhiron e 13’të në Superligën e Kosovës.

Skuadra e drejtuar nga Arsim Thaqi, kaloi e para në avantazh me golin e Hasan Hysenit në minutën e 15’të.

Por, pak minuta para se të mbyllej pjesa e parë, golashënuesi më i mirë në këtë edicion – Gerhard Progni, barazoi rezultatin në 1-1 me një gol të bukur.

GOLI I PROGNIT:

Kurse, në ndeshjen tjetër ndërmjet Drenicës dhe Malidhevës, pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola (0-0).

-->