Gjermania shënon golin e tretë kundër Portugalisë

Futboll 19 Qershor 2021 19:14

Është duke u zhvilluar ndeshja e rrethit të dytë në Grupin F, ndërmjet Portugalisë dhe Gjermanisë.

Pas një kundërsulmi klasik, Cristiano Ronaldo ka shënuar në minutën e 15’të për epërsin e Portugalisë.

GOLI I RONALDOS:

Ky është goli i parë i CR7 kundër Gjermanisë.

Gjermania ka arritur të barazoi rezultatin në minutën e 35’të, me golin e yllit Kai Havertz, kurse vetëm 3 minuta më vonë, autogoli i Guerreros i jep avantazhin Gjermanëve. /INSPORTI.COM/

GOLI I HAVERTZ:

GOLI I DYTË I GJERMANISË:

Kurse, në pjesën e dytë, Gjermania ka arritur të dyfishoj avantazhin kundër Portugalisë, me golin e shënuar në minutën e 51’të, nga Kai Havertz.

GOLI I TRETË I GJERMANISË:

-->