Gjesti i futbollistëve të Romës me të arritur në Liverpool (Foto & Video)

Futboll 24 Prill 2018 12:18

Ndeshja që zhvillohet sonte në “Anfield” në takimit e parë të gjysmëfinales së Champions League, do të zgjojë rivalitet të madh në mes Liverpool dhe Romës.

Mirëpo, me të arritur në qytetin e Liverpool, futbollistët dhe stafi teknik i Romës, e kanë lënë mënjanë rivalitetin e futbollit dhe me gjestin e bërë, kanë fituar respektin e gjithë tifozëve të Liverpool.

Ata vizituan memorialin që gjendet në “Anfield” lidhur me fatkeqësinë e Hillsborough të 15 prillit 1989, ku patën humbur jetën 96 përkrahës të Liverpool, përpara ndeshjes gjysmëfinale të FA Cup.

Futbollistëve të Romës i printe kapiteni, Daniele De Rossi, kurse bashkë me ta në këto homaxhe, ishte edhe legjenda e romakëve, Francesco Totti. /Insporti.com

 

-->