Gjilani kualifikohet për në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës – mposht në minutat e fundit Dukagjinin

Futboll 05 Shkurt 2022 15:06

Gjilani ka shënuar fitore në minutën e fundit dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Kosovës. 

Gjilani e mposhti me rezultat 2:1 Dukagjinin nga Klina. 

Për Gjilanin shënuan Progni (23′),  Cale (90′) dhe për Dukagjinin Prekazi (38′-autogol).

Dukagjini nga minuta e 81-të mbeti me një lojtar me pak në fushë, hendikep i madh dhe e shfrytëzuan vendasit.

Gjilani e siguron fitoren dhe kualifikimin në minutën e fundi.

-->