Gjilani u turpërua nga Drita, sot zyrtarizon dy futbollistë nga Bregu i Fildishtë

Futboll 17 Shkurt 2019 14:27

Gjilani e filloi stinorin pranveror me humbje ndaj rivalit të qytetit, Drita.

Drita e mposhti skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:1, në kuadër të IPKOSuperligës së Kosovës.

Skuadra e drejtuar nga Sadat Pajaziti, ka zyrtarizuar transferimin e futbollistëve nga Bregu i Fildishtë, të cilët janë dhe vëllezër, raporton Insporti.com.

Bëhët fjalë për Keita Aziz dhe Keita Raza, të cilët kanë nëshkruar kontratë me klubin deri në qershor të vitit 2021.

 

Klubi gjilanas zyrtarzimin e ka konfirmuar nëpërmjet postimit në faqen e tyre zyrtare në Facebook.

Skuadra nga Gjilani është përfërcoar me dy lojtar nga Bregu i Filidishtë të cilët janë edhe vëllëzër.

Ja postimi i plotë i klubit.

Zyrtare: Gjiani finalizon marrëveshjen me dy futbollistët Keita Aziz dhe Keita Raza

Gjilan,17 Shkurt-Klubi i futbollit SC Gjilani ditën e sotme ka arritur të finalizoj marrëveshjet me dy futbollistët nga Bregu i Fildisht, bëhet fjalë për Keita Aziz dhe Keita Raza.

Dy vëllezërit 22 vjeçarë, sot në zyret e SC Gjilanit kanë nënshkruar kontratë me skuadrën tonë, ku do ta përfaqësojnë skuadrën tonë deri në Qershor të vitit 2021.

-->