Gjithçka gati për EURO 2020, publikohen formacionet zyrtare të takimit Turqi – Itali

Futboll 11 Qershor 2021 20:05

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të parë të EURO 2020, mes Italisë dhe Turqisë, raporton Insporti.

Italia dhe Turqia hapin Kampionatin Europian me duelin e grupit A që zhvillohet në Stadio Olympico të Romës me fillim nga ora 21:00.

Italia është në një seri prej 27 ndeshjeve pa humbje, ku do tentojë që të vazhdojë formën e mirë ndaj Turqisë së Şenol Güneş.

Formacionet zyrtare:

ITALIA: Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola – Barella, Jorginho, Locatelli – Berardi, Immobile, Insigne.

TURQIA:

Image

-->