Gjykata uellsiane vendos për rastin e Celinës

Kombëtarja 02 Mars 2021 11:46

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, sa ishte pjesë e Swanseas kishte një problem me veturën e tij “MercedesS63” që e gjeti të dëmtuar në njërin nga parkingjet e qytetit.

Dëmet që iu shkaktuan ishin afro 11 mijë funte shkruan “Wales Online”,.

Vetura e Celinës ishte një nga pesë veturat e goditura nga kryesi i këtij dëmi që njihet me emrin Lee Draper.

Ai pasi që përplasi veturat hyri në një kafene dhe vodhi disa shishe alkool.

“Ai duhet të dërgohet në burg”, tha një nga gjyqtarët e Gjykatës së Swanseas për arsye se ai këto dëmtime në atë natë i bëri me qëllim dhe me inat, përcjell zëri.info.

Kjo ndodhi në kohën kur Bersant Celina luante për ekipin nga Uellsi.

Bersant Celina nga Swansea në verën e kaluar u transferua në Dijon që luan në “Ligue 1” duke i bërë 24 paraqitje deri tash dhe duke realizuar 4 asistime.

Dijon pozicionohet në fund të tabelës në futbollit francez.

-->