Gjyqtari detyrohet ta ndal luftën, boksieri serb rrëzon brutalisht veteranin polak në debutimin e tij

Boks 21 Mars 2021 11:47

Luftëtari serb i MMA-së, Darko Stosic, debutoi në KSW, kjo pasi dështoi në UFC, përcjell Insporti.

Luftëtari 29-vjeçar nënshkroi për KSW dhe regjistroi triumfin e tij të parë që nga korriku 2018.

Stosiç rrëzoi brutalisht veteranin polak Mihail Komar në debutimin e tij.

Në raundin e dytë, ai e hodhi rivalin në dysheme dhe pas një serie goditjesh të tmerrshme, gjyqtari u detyrua të ndalonte luftën. /Insporti

-->