‘Godet’ Juventusi, e transferon futbollistin e Arsenalit

Futboll 29 Dhjetor 2018 12:08

Juventusi ka siguruar Aron Ramsey, duke parakaluar edhe pengesën e fundit që kishte në merkato, e cila lidhej me PSG-në.

Në fakt 27 vjecari ka kohë që ndiqet nga Juventusi, por gjëra kishin ngelur pezull teksa dëmtimi gjatë i Cuadrados, ka detyruar ‘Zonjën e Vjetër’ të hidhet në merkato.

Ndërkohë Ramsey do fitojë gjashtë milion euro neto në sezon për pesë vitet e ardhshme, lajmi vjen nga të dyja shtete si nga Anglia dhe nga Italia.