‘Godet’ Milani, ky top-futbollist vishet kuqezi

Futboll 10 Dhjetor 2018 18:17

Milani thuhet se po konsideron një transferim gjatë afatit kalimtar të janarit për sulmuesin italian të Sampdorias, Fabio Quagliarella.

Sipas mediumit SportMediaset, Milani ka kaluar vëmendjen e tyre te Quagliarella pas pranimit të humbjes në përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Zlatan Ibrahimovicin.

Transmetuesi italian shpjegon se Rossonerët ende duan të sjellin një sulmues me përvojë më skuadër dhe kanë mbajtur bisedime eksploruese me agjentin Beppe Bozzo.

35-vjeçari tashmë ka 13 gola dhe asistime të kombinuara dhe ka ndihmuar Sampdorian këtë sezon të jetë në pjesën e epërme të tabelës.

Quagliarella është përshkruar si një futbollist që mund të ndihmojnë Rossonerët të zgjidhin ndeshjet e vështira.

Për më tepër, ai do të pranonte të ishte zgjedhja e tretë pas Gonzalo Higuainit dhe Patrick Cutrones në sulmin e Milanit.

Mediaset përfundon shpresën e Milanit për të nënshkruar me Quagliarellën si një huazim gjashtëmujor me mundësi për një sezon shtesë.

Edhe Sampdoria thuhet se nuk do të kundërshtojë këtë lëvizje pasi që do të hapte hapësira për dyshen e sulmuesve të rinj Gregoire Defrel dhe Dawid Kownacki.