Gol fantastik në ndeshjen Danimarkë – Australi (Video)

Futboll 21 Qershor 2018 14:13

Takimi i cili po zhvillohet në “Samara Arena” në mes të Danimarkës dhe Australisë, që janë pjesë e grupit C, ka prodhuar edhe golin e parë në këtë ndeshje.

Është pikërisht kombëtarja e Danimarkës, ajo që shënoi e para, përmes një aksioni shumë mirë të ndërtuar me pasime të shkurtra afër zonës së rrezikshme, me ç’rast përmes një vollej goditje, futbollisti i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen, shënon një gol shumë të bukur dhe në minutën e 7-të, Danimarka avancon ndaj Australisë. /Insporti.com

-->