Gol në stilin kung fu shënohet në Rumani

Futboll 23 Dhjetor 2018 15:31

Takimi ndërmjet Steauas (që tash njihet vetëm me shkurtesën FCSB) dhe Clujit u bë temë ndërkombëtare e futbollit këtë javë për shkak të një goli të shënuar nga futbollistët mysafirë.

Sulmuesi Deac shënoi në stil që edhe karateistët do ti kishin lakmi, me kthim nga këmba e djathtë, duke e mundur portierin vendës dhe duke u bërë hit, raporton Insporti.

Shikoni videon më poshtë.

 

 

-->