Goli i ‘çmendur’ i Griezmannit që e realizoi në Copa del Rey (VIDEO)

Futboll 11 Janar 2019 12:29

Atletico ka marrë vetëm një barazim kundër Gironës në ndeshjen e parë në Copa del Rey.

Golin e vetëm e realizoi Antoine Griezmann, në minutën e 9’të, kurse Anthony Lozano shënoi për 1-1 në atë të 34’.

Edhe pse nuk ia siguroi fitoren ekipit të tij, Griezmann shënoi gol fantastik, një ndër më të mirët deri më tani.

Ky ishte goli i 11 për Griezmannin në 24 paraqitje në të gjitha garat deri më tani.

Sido që të jetë, Atletico do të kërkojë fitoren dhe kualifikim në fazën tjetër të mërkurën e ardhshme në “Wanda Metropolitano”. /Insporti.com/