Goli i Hakimit nga gjuajtja e lirë (VIDEO)

Futboll 25 Janar 2022 23:11

Maroku hyn në çerekfinalet e Kupës së Afrikës falë fitores së permbysjes dhe golit spektakolar të Achraf Hakimi kundër Malavisë befasuese.

Në fakt, skuadra e vendit të Afrikës së Jugut kaloi në epërsi pas vetëm shtatë minutash falë një goli kryevepër nga distanca të Mhango, për t’u arritur në finalen e pjesës së parë nga En-Nesyri.

Në pjesën e dytë, bilanci u ndërpre vetëm nga gjuajtja e lirë e mbrojtësit të PSG-së, Achraf Hakimi në minutën e 70-të.

Një gol që lejon afrikano-veriorët të kalojnë në raundin tjetër ku do të gjejnë fituesin mes Egjiptit dhe Bregut të Fildishtë për një çerek niveli shumë të lartë.

-->