Goli i Lames kundër Arsenal zgjidhet më i miri për edicionin 2020/2021 në Premier Ligë

Futboll 05 Qershor 2021 14:34

Eric Lamela ka fituar çmimin e golit të sezonit në Premierligë.

Eric Lamela kishte shënuar një super gol ndaj Arsenalit më 14 mars të këtij viti në humbjen 2-1 të Tottenhamit në “Emirates”.

Lamela kishte zëvendësuar Son Heung-Min në min 19’ dhe kishte shënuar gol në stilin e “Rabonas” në min 33’.

Ky gol u zgjedh goli i sezonit 2020/21 të Premierligës.

GOLI:

-->