Goli më “i çmendur”, nuk e di askush si hyri topi në rrjetë (VIDEO)

Futboll 30 Prill 2021 18:40

Të shënosh pa gjuajtur, kjo është “shpikja” e re për të shënuar. goli më “i çmendur” vjen nga Argjentina. Gjatë duelit mes Gimnasia  dhe Newells Carbonero as vetë nuk i ka besuar syve kur ka parë topin të kapërcente vijën fatale dhe të hynte në rrjetë.

Futbollisti kolumbian shërbehet bukur në zonë dhe duke i afruar portës përgatitet për të goditur topin. Por koha nuk i premton shumë teksa një prej mbrojtësve kundërshtarë i rrëshket menjëhrë në këmbë.

Por midis Carbonero-s, mbrotjësit dhe portierit që del përpara për të pritur gjuajtjen topi sërish shkon si me magji brenda portës. Një gol ky ku askush nuk e pa qartë sferën se si hyri në rrjetë, pavarësisht se në fund vlera e tij mban tre pikët për skuadrën e Gimnasia.

VIDEO (goli në 1:07 sekonda)

-->