‘Grand Slami’ i Hungarisë: Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha

Sporte luftarake 23 Tetor 2020 12:15

Janë eliminuar Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha në Grand Slamin e Hungarisë.

Të dy xhudistet kanë garuar në kategorinë deri në 57 kilogramë, shkruan lajmi.net.

Hoxha arriti të luftën e parë ta fitonte përballë portugezes Wilsa Gomes, por në raundin e dytë, u mposht nga xhudistja kanadeze, Jessica Klimkait.

Ndërsa, Nora Gjakova raundin e parë e kaloi pa luftë, ndërsa në të dytën u mposht nga francezja Helene Receveaux.

Sot në Hungari do të konkurrojë edhe Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë.

-->