Granit Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes Francë – Zvicër

Futboll 29 Qershor 2021 00:02

Zvicra bëri befasinë duke u kualifikuar në çerekfinale të “Euro 2020” pas fitores ndaj Francës.

Zvicra ishte në disavantazh prej 3 – 1, ndërsa në fund barazuan rezultatin dhe arritën të fitojnë në penallti.

Ndër më meritorët ishte Granit Xhaka që ishte edhe asistues te goli i tretë.

UEFA e ka shpallur shqiptarin si lojtari i ndeshjes, çmim mjaftë i merituar duke marrë parasysh motivimin e madh tek lojtarët e tjerë.

https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/match/2024481–france-vs-switzerland/?utm_campaign=euro-editorial-en&utm_content=_&utm_medium=social&utm_source=twitter

-->