Gruaja e Schumacher nxjerr në shitje vilën luksoze, ja shifra marramendëse

Motosport 17 Prill 2021 23:28

Gruaja e pilotit legjendar të Formula 1, Mikael Shumaker ka nxjerrë në shitje vilën në Zvicër që posedon çifti që prej 19 vitesh, kur e blenë në vitin 2002.

Vila shtrihet në një hapësire prej 20 mijë metrash katrorë, teksa është mjaft luksoze dhe përfshin një pistë kuajsh. Korina Shumaker pretendon të fitojë një çmim prej 5 milion dollarësh për shitjen e vilës.

Kujtojmë se Shumaker u aksidentua në vitin 2013 teksa bënte ski në alpet franceze dhe që në atë kohë sipas familjarëve të tij thuhet se nuk është përmendur, por qëndron në jetë falë aparaturave.

-->